Turistika a rekreace

IS > Turistika a rekreace > Cykloturistika

Cykloturistika

Více tras na:
http://www.mladoboleslavsko.eu/cs/tipy-na-vylety/cyklo.html#dr_view_style=full;skat=40

Krajinou Rudolfa II.

Naučná stezka, která představuje Rudolfa II. z  méně známého úhlu pohledu jako milovníka zahrad, lesů a lovů. Stezka jde po stopách nejen samotného císaře, ale i jeho předchůdců a následovníků, kteří svými počiny dotvářeli krajinu mezi Labem a Jizerou.

Stezka vede městy Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, Lysá nad Labe, Benátky nad Jizerou.

V Benátkách nad Jizerou projdeme anglickým zámeckým parkem, navštívíme oboru Slepeč  a půjdeme po stopách Keltů. Z Benátek nad Jizerou se vydáme směr Lysá nad Labem k zámečku Bon Repos, lesem Borem a Dvorci, k loveckému zámečku Nové stavení až ke kapli Svatého Václava, přes Káraný se dostáváme do Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, zastavíme se v podzámčí na Labské promenádě, kde se věnujeme zámecké zahradě a oboře. Z Brandýsa nad Labem pokračujeme do Hluchova, k přírodní památce Černý orel, dále přes Zelenou Boudu, Otradovice až k loveckému zámečku v Hlavenci a zpět do Benátek nad Jizerou přes Kostelní Hlavno, Mečeříž, Dolní Slivno, Hřivno, Zdětín.

délka 37 kmCyklotrasa Labská trasa - úsek Nymbursko - KČT č.0024

Trasa vede od soutoku Labe s Cidlinou (poblíž Libice nad Cidlinou) do Byšiček na náves (Byšičky jsou mezi Lysou Čelákovicemi). Trasa se pouze dvakrát odchyluje od pravého břehu Labe.

Trasa vede rovinatým terénem po pravém břehu Labe, po zpevněném asfaltovém povrchu, po štěrkových a písčitých cestách. 
Z důvodu obtížnějšího průjezdu po neupravené navigaci (objíždí se jezero v Ostré a od elektrárny v Lysé do Byšiček na náves se jede polní cestou několik set metrů od břehu Labe) je crossové kolo vhodnější.

Trasa je velmi lehká, vhodná pro rodinou turistiku.

17 kmCyklo výlet z Benátek nad Jizerou do Káranýho KČT 0241, 0041

Z Benátek nad Jizerou vyjedeme po 241 směr Kochánky. V Kochánkách se napojíme na 0041 a jedeme směr Kačov, Předměřice nad Jizerou, Čihadla, Stará Lysá a Káraný.